2014: İKİYÜZLÜ BİR DOST

2014 ikiyüzlü bir dost gibiydi.

Onunla Paris'te tanıştık sonra arkadaşlığımız Amerika'ya taşındı; Chicago ardından Los Angeles, güzel giden bir ilişki, yeni iş, yeni insanlar, yepyeni bir hayat, bir çok mutluluğuma sebep oldu. Anlayacağınız başta bana o kadar iyi davrandı ki; dostuz zannettim.

Derken bir baktım arkamdan işler çevirmeye başlamış. 'Ben sana neler neler verdim, bedel ödeme zamanın geldi' der gibi... Meğer biz dost değilmişiz, o sadece karşısındakinin mutsuzluğuyla mutlu olan, kıs kıs gülen hain bir arkadaşmış. Benden önce en büyük parçamı; babamı aldı, sonra sevgilimi, son olarak da kedimi. Tabii ki bunlar birbiriyle kıyaslanabilecek şeyler değil; ama üst üste gelince nakavt olup yerde yığılı kalmışsınız da rakibiniz hakemin dur ihtarına rağmen hınçla sizi yumruklamaya devam ediyor, gibi oluyor.  Umalım ki; başınıza gelmesin siz de ne dediğimi anlayamayın.
Ancak; bildiğiniz gibi yenilen pehlivan güreşe doymazmış. Hayat devam ediyor. Ufukta daha çook güreş var. O yüzden ben bunu ikiyüzlü bir arkadaşı tanımışım, tanırken çok yara almış ama çok şey öğrenmişim ve her şeyden öte çok büyümüşüm, olarak görüyorum ya da öyle görmek istiyorum.
Hayatta amaçlarımızın olması bence her şeyden önemli. Onlara ve onlarla ilgili hayallerimize, umutlarımıza sıkı sıkı sarılmak gerek. İnsanı en zor zamanda bile dimdik diyemeyeceğim ama kambur da olsa ayakta tutan onlar.
2015'in hepimizin dostu olması dileğiyle!