SEVGİLİLER GÜNÜ’NDE PAKETSİZ HEDİYENİZ: TANTRİK SEKS

Sevgililer Günü’nü sevgilim olsa da olmasa da hep sevmişimdir. Çünkü olduğunda o, o olmadığında da babam hediye alır. Yani, hiç hediyesiz kalmam. Anlayacağınız gibi; bu özel ve güzel gün için barındırdığım hisler tamamen duygusal (!) nedenlere bağlı! Sağolsun sayesinde, parfüm, saat, ayakkabı, çantadan bol eşyam yok. Tabi ki; onlar da özellikle bir kadına mutlaka ama mutlaka alınması gereken şeyler; ama yanında verilebilecek, manevi değeri büyük hediyeler de olmalı. Siz de bu bilindik hediyelerden sıkıldıysanız, alternatif hediye almak ve vermek istiyorsanız, birazdan okuyacaklarınız işinize yarayabilir.Bu yılki Sevgililer Günü için sevgilinize alışık olmadığı bir hediye vererek hem kendinizi hem de onu mutlu edin, derim ben. Sevgiliniz yoksa da bunu cepte tutun, önümüzdeki senenin hediye derdinden kurtulmuş olun. Bu manevi değeri yüksek, değişik hediye ne mi? Tabi ki tantrik seks! Okuyup hemen ‘Böyle hediye mi olurmuş?’ demeyin. Sandığınızdan çok daha özel bir hediye olduğunu, denedikten sonra göreceksiniz, ama gördüğünüzde zevkten çoktaaan unutmuş da olabilirsiniz. O kısmını bilemem; ama teşekkürlerinizi kabul etmek için bekliyor olacağım.

 
Gelelim esas konuya. Nedir bu Tantrik seks? Tarihsel kısmını kısaca anlatıp işe yarar kısma geçecek olursak; Tantra bundan 6.000 yıl önce Hindistan'da ortaya çıkmış bir öğreti. İçeriğinde cinsellikten başka birçok konu var; ama bu yazıda sadece cinsellik boyutuna bakıyor olacağız. Bu öğretide kadın ve erkek zıtlıklarının uyumlanması amaçlanır. Erkeği Shiva, kadını ise Shakti temsil eder. Genel olarak eşit kabul edilirler; ama Shakti ana tanrıçadır ve cinsel enerjisi biraz daha ön planda tutulur.
 
                                                                           Shiva                                                                      Shakti
                                                                                                                              Tantrik sekste esas olarak birleşmeden önceki süreç önemlidir ve tüm çabalar bu süreyi maksimize etmek içindir. Yani asla sonuç odaklı değil, 'an' odaklıdır. Bedensel orgazmdan çok ruhsal orgazma odaklanır. Bu kısımları ne kadar inanılır ne kadar değil tartışılır; o yüzden biz sadece zevkimize odaklanıp bunları atlayabiliriz. Tantrik sekste fiziksel olarak amaç; enerjiyi açığa çıkarmak, kan dolaşımını hızlandırmak, sinir sistemini kontrol altında tutmak, stres hormonunu azaltmak, serotonin hormonunu yükseltmek ve en önemlisi bu sürede alacağınız zevki olabilecek en yoğun şekilde yaşamaktır.
 
Tantrik seks, oldukça uzun ve ayrıntılı bir konu. O nedenle burada sadece birkaç önemli noktadan ve ipucundan bahsedelim istedim.
 
İpuçları:
1-Kendinize özel bir alan yaratın
Geniş, rahat bir alan olmasına özen gösterin. Dikkat dağıtıcı her türlü dağınıklıktan kurtulun. Zevkinize göre mumlarla, çiçeklerle süsleyin. Kokunun çok önemli olduğunu unutmayın, doğal yağlar, esanslar kullanın; yasemin, ylang-ylang gibi. Yatağınızın rahat olmasına dikkat edin, güzel çarşaflar seçin; saten ya da ipek gibi. Son olarak sizin de partneriniz de seveceğiniz rahatlatıcı müzikler açın. Benim tavsiyem; yoga, spa müzikleri veya chillout, lounge yönünde.
 
2-Baştan çıkarıcı giyinin ya da hiç giyinmeyin
 
3-Birbirinizin nefesini hissedin
Yoga ve meditasyona azıcık ilgisi olanlar nefes alıp vermenin ne kadar önemli olduğunu bilirler. Bu noktada da bir nevi cinsel meditasyon yapacağınızı düşünürseniz önemini daha iyi anlayacaksınız. Bacaklarınızı açarak partnerinizin kucağına oturun (yab-yum pozisyonu) ve beraber harmonik bir şekilde nefes alıp vermeyi çalışın. O nefesini verirken siz alın, siz verirken o alsın. Böylece karşılıklı olarak birbirinizin nefesini içinize çekmiş oacaksınız.
 
                   yab-yum pozisyonu
 
 
4-Gözlerinizi hep açık tutun
Dediklerine göre; göz teması dipten yakınlık kurmanın olmazsa olmazıymış.
 
5-Yavaştan alın
Tantrik seksin en önemli kısmı önsevişme kısmı olduğu için; bu en önemli ipucunuz olacak. Erkeklerin kendini uzun vadede kontrol etmesini, kadınların ise daha kolay uyarılmasını sağlayacak. Böylece tadacağınız zevk, çok daha uzun süreli ve güzel olacak. Bunun için birbiriniz üzerinde uzun uzun zaman harcayın. Egzersizler: 1- Birbirinize bir şey yedirin, çıplak bir şekilde şarap için, küvette müzik dinleyip birbirinizi yıkayın ya da masaj yapın. Masaj için önerim Kundalini Masajı olacak. Hiçbir şey yapmasanız bile 15 dakikanızı ayırıp sadece bunu yapın. Alın size başlı başına başka bir hediye daha!
İşin özü, ilk aşamada birbirinizi keşfe çıkın ve iletişim kurun. Uyumlu nefes alıp vermeyi unutmayın! 2-Açıkça herşeyi, nasıl dokunulmak istediğinize kadar konuşun, teşekkür edin ve tepki verin. Değişiklik isteyin Herşeyi deneyimleyin. Birbirinizin vücudunu, aklını ve ruhunu keşfettiniz. İşte şimdi tantrik sekse hazırsınız! Devamı hayal gücünüze ve Kama Sutra’ya kalmış. Sevgilinize ve ona Tantrik seks hediye edecek kadar iyi bir sevgili olduğunuz için kendinize, bundan daha güzel bir hediye bulursanız beni de haberdar edin. İyi eğlenceler!
Zevkli Sevgililer Günü dileklerimle…